سال ۱۳۹۸

ارتباط با مدیرعامل

پیام سرپرست سازمان همیاری شهرداری های استان هرمزگان به مناسبت هفته وقف

تاریخ درج خبر : ۱۸ آذر ۱۳۹۴
بازدید 235 نفر

سرپرست سازمان همیاری شهرداری های استان هرمزگان با صدور پیامی فرارسیدن هفته وقف را گرامیداشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های استان هرمزگان، مهندس بهرام حسین پور کوهشاهی در پیامی به مناسبت هفته وقف اظهار داشت: وقف یکی از بهترین نشانه های عملی بر صدق ایمان و خلق خدا و انفاق در راه خدا ، ایثار ، قداکاری و رفع نیازمندیهای عام مردم بدون چشم داشت است و در پرتو این سنت حسنه واقفان در طول تاریخ برای رفع نیازمندیهای جامعه اعم از (دینی ، مذهبی ، فرهنگی ، آموزشی ، اجتماعی و اقتصادی) توفیقاتی داشته اند.

وی در ادامه این پیام آورده است: سنت حسنه وقف و توجه به امور خیریه یکی از ملزومات توسعه ، گسترش و پیشرفت تمدن اسلامی بوده و هست به طوری که بخش عظیمی از میراث فرهنگی ، علمی ، آموزشی ، درمانی و اجتماعی در تمامی کشورهای اسلامی بویژه کشور عزیزمان ، با بهره گیری از ظرفیت عظیم این سنت حسنه و نیات خیرخواهانه واقفان می باشد .

برهمین اساس امروز مهمترین وظیفه ما این است که در راستای معرفی فلسفه وقف و برکاتی که برآن مترتب است کوشا باشیم تا با استفاده از ظرفیتهای این سرمایه اجتماعی و همدلی تمامی فرزندان این مرزو بوم با شتاب بیشتری در مسیر توسعه همه جانبه میهن اسلامی گام برداریم .

حسین پور تصریح کرد: امروز با گسترش جوامع انسانی و افزون شدن نیازهای اجتماعی احساس می شود که باید از ظرفیت عظیم وقف برای رفع نیازهای روز استفاده کرد.

مهندس حسین پور در پایان ضمن گرامیداشت هفته وقف ، از درگاه ایزد متعال ، برای همه واقفان و خیرین محترم توفیقات روزافزون در راستای گسترش فرهنگ والای وقف و توسعه و آبادانی استان و کشور و نیز حرکت در راستای اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی و اجرای منویات مقام معظم رهبری خواستار شد.