سال ۱۳۹۸

ارتباط با مدیرعامل

انعقاد تفاهمنامه همکاری بین سازمان همیاری شهرداری های هرمزگان و خراسان رضوی

تاریخ درج خبر : ۱۱ آذر ۱۳۹۴
بازدید 235 نفر

قائم مقام سازمان همیاری شهرداری های هرمزگان گفت : ضمن بازدید از نمایشگاه خدمات شهری سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی در مشهد مقدس با مدیرعامل این سازمان دیدار و تفاهمنامه همکاری در۶ بند به طور دوجانبه میان سازمان های همیاری شهرداری های هرمزگان و خراسان رضوی امضا شد.

IMG_0873

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های استان هرمزگان، حبیب نصیری بیان داشت: در راستای نیل به هم افزایی سازمان های همیاری کشور و در جهت به کارگیری توانمندی و ظرفیت های موجود برای انجام بهینه اهداف و شرح وظایف مشترک تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی و سازمان همیاری شهرداری های استان هرمزگان تدوین شد.

وی افزود: براساس این تفاهمنامه طرفین توافق کردند طرح ها و پروژه های طرفین بررسی و پس از توان سنجی در اختیار یکدیگر قرار دهند و در جهت تامین منابع مالی با یکدیگر تعامل و همکاری کنند، همچنین جهت طرفین توافق کردند زمینه سازی لازم را جهت انجام فعالیت های ترویجی وآموزشی مانند برگزاری همایش ها، نمایشگاه ها،دوره های آموزشی استاندارد سازی ، تورها و سفرهای علمی و تحقیقاتی وآزمونهای مربوطه برای شرکت کنندگان دردوره ها و همکاری در برگزاری مشترک همایش ها و کارگاه های آموزشی با استفاده از توانمندی و امکانات طرفین مهیا شود.

معاون فنی و اجرایی سازمان همیاری شهرداری های استان هرمزگان گفت : هدف سازمان کمک به فراهم شدن زمینه بهبود مدیریت شهری است ودر این راستا از ظرفیت و تجربه سازمان های دیگر استفاده می کند.

نصیری افزود: با گذشت زمان و پیشرفت بشر نیاز به ساز و کارهای نوین در شهرها بیشتر احساس می شد و در همین راستا در دوران معاصر وظیفه اداره امور شهرها به سازمانی به نام بلدیه واگذار شد.

وی با بیان این که‌ امید آن می رود کشور در مسیر پر شتاب سازندگی قرار گیرد، ادامه داد: استان هرمزگان نیز با داشتن ۳۷ شهر و شهرداری به علت موقعیت ممتاز تجاری ، اقتصادی و صنعتی قابلیت فراوانی در جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی دارد.

معاون سازمان همیاری شهرداری های هرمزگان خواستار تجمیع مبالغ مربوط به مالیات بر ارزش افزوده دهیاری ها در سازمان همیاری شهرداری ها شد و عنوان کرد: با این کار می توان تجهیزات مدرن و به روزی را برای دهیاری ها تهیه کرد و در اختیار آن ها گذاشت.