سال ۱۳۹۸

ارتباط با مدیرعامل

افتتاح ۲۱۲۳ پروژه طی ۲ سال اخیر نشان دهنده عملکرد مناسب عمرانی در هرمزگان است

تاریخ درج خبر : ۸ آذر ۱۳۹۴
بازدید 235 نفر

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: افتتاح دو هزار و ۱۲۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۳ هزار میلیارد ریال در ۲ سال اخیر، نشان دهنده عملکرد مناسب عمرانی در استان هرمزگان است.

IMG_8963

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های استان هرمزگان، دکتر مسعود دالمن اظهار داشت: طی بیش از ۲ سال اخیر و پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تعداد دو هزار و ۱۲۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۳ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی، ملی و سایر منابع اعتباری در سطح استان هرمزگان به بهره برداری رسیده است که به عنوان عملکرد عمرانی دولت تدبیر و امید در سطح استان هرمزگان محسوب می شود.

وی ادامه داد: این پروژه ها که در مناسبت های مختلف سال از جمله دهه مبارک فجر و هفته دولت به بهره برداری رسیده اند در زمینه های مختلف شامل، فصل آموزش ۱۹۴ پروژه ، فصل ارتباطات و فناوری اطلاعات ۱۰۱ پروژه ، فصل انرژی ۱۹۵ پروژه ، فصل بازرگانی و تعاون ۹ پروژه ، فصل بهداشت و درمان ۸۴ پروژه ، فصل تربیت بدنی ۳۴ پروژه ، فصل حمل و نقل ۱۸۲ پروژه ، فصل رفاه و تامین اجتماعی ۶ پروژه ، فصل صنعت و معدن ۵۰ پروژه ، فصل فرهنگ ، هنر و گردشگری ۶ پروژه ، فصل مسکن، عمران شهری و روستایی ۱۱۴۶ پروژه ، فصل منابع آب ۶ پروژه و فصل کشاورزی و منابع طبیعی ۱۱۰ پروژه افتتاح شده اند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان افزود: استان هرمزگان از لحاظ حیطه عملکردی، مزیت ها و نقش ملی و فراملی در ردیف پنج استان برتر کشور قرار دارد و دربین هفت استان ساحلی، تنها مزیت هرمزگان به وجود ۱۴جزیره نیست بلکه با دارا بودن بیش از هزار کیلومتر خط ساحلی سرزمین اصلی و جزایر، طولانی ترین نوار ساحلی کشور را دارد که به تنهایی یکی از وجوه ممیزه این استان است.

دالمن تصریح کرد: بسیاری از مزیت های موجود در هرمزگان مغفول مانده اما دولت تدبیر وامید در تلاش برای احیای ظرفیت های این منطقه به ویژه در سواحل و مناطق شرقی این استان که همواره دور افتاده و متروک بوده، برنامه های جامعی تدارک دیده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال های گذشته هرچند توسعه و رشد استان، همپای نیازهای هرمزگان شکل نگرفته است، اما بندرشهید رجایی در هشت سال دفاع مقدس نقش خود را به عنوان بندر مادر حفظ کرد و نقش ملی و فراملی خود را در کانون توسعه استان حفظ کرده است.