سال ۱۴۰۲

ارتباط با مدیرعامل

پیام تبریک مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های هرمزگان به مناسبت ۲۷ رجب مبعث رسول اکرم(ص)

تاریخ درج خبر : ۸ اسفند ۱۴۰۰
بازدید 235 نفر

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان هرمزگان  به مناسبت عید سعیدمبعث پیام تبریک صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های استان هرمزگان، سید هاشم توانا مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری ها به مناسبت ۲۷ رجب مبعث رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) یادداشتی را منتشر نمود.

در متن این یادداشت آمده:

                                                                                 بسمه تعالی

مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در این خصوص فرموده اند: روز مبعث، بی شک بزرگ ترین روز تاریخ بشر است.

روز مبعث یادآور واقعه عظیم عالم خلقت و آغاز رسالت بزرگ خاتم پیامبران حضرت محمد ( صلی الله علیه و آله و سلم ) است. این آغاز نورانی سراسر رحمت و هدایت و سعادت برای بشریت در طول تاریخ بوده و تا ابد نیز خواهد بود.

به فرمان خداوند، حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) مأمور شد مردم را به سوی پروردگار خویش بخواند، پروردگاری که جهان و انسان را آفرید و روح الامین، جبرئیل بزرگ، فرشته وحی مامور شد آیاتی از قرآن را بر او بخواند و او را به مقام پیامبری مفتخر سازد.

حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) در این هنگام ۴۰ ساله بودند. تنهایی و توجه خاص ایشان در غار حالتی غریب در او ایجاد می‌کرد. حالتی وصف ناشدنی، و به ناگاه در شبی فرشته وحی به یکباره بر او نازل گردید، با این پیام: «بِسْمِ الله الرَّحمنِ الرَّحیم، اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ، خَلَقَ الْإِنْسَانَ مِنْ عَلَقٍ، اقْرَأْ وَرَبُّکَ الْأَکْرَمُ، الَّذِی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ، عَلَّمَ الْإِنْسَانَ مَا لَمْ یَعْلَمْ» بخوان به نام پررودگارت که آفرید. او انسان را از خون بسته. بخوان به نام پروردگارت که گرامی‌تر و بزرگ‌تر است. خدایی که نوشتن آفرید. به انسان آموخت آنچه را که نمی‌دانست.

عید سعید مبعث، عید رسالت و جشن برگزیدگی پیامبر بزرگ اسلام، رحمه للعالمین، حضرت محمد المصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) بر همگان به ویژه پیروان این پیامبر بزرگ الهی تهنیت باد.

           سید هاشم توانا

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان هرمزگان

Translate » ترجمه